حقایقی شگفت انگیز درباره تکنولوژی! (بخش دوم)نويسندگان
جدیدترین مطالب
لینک های روزانه

 26. اولین فرآورده ای که مورد "اسکن" قرار گرفت یک بسته آدامس بود که در سال 1974 اسکن شد!

 

فردی به نام "نورمن جوزف وودلند" برای اولین بار بارکد را تولید کرد و اولین فرآورده ای که مورد اسکن قرار گرفت بسته ای آدامس بود که در سال 1974 اسکن شد.

 

27. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که جراحان نسبت به افراد معمولی در بازی های کامپیوتری 37 درصد کمتر خطا می کنند!

 

دانشمندان بر این باورند که جراحان نسبت به افراد معمولی 37 درصد کمتر در بازی های کامپوتری شکست می خورند. همچنین ثابت شده است که سرعت انجام بازی های کامپیوتری که توسط جراحان انجام می شود نسبت به افراد معمولی بیشتر است و آن ها به نسبت 42 درصد سریعتر می توانند بازی های کامپیوتری را انجام دهند!

 

28. "آیتونز" دارای قوانین و مقررات بسیار عجیب و غریبی است!

 

آیتونز برای خودش دارای قوانین و مقرراتی است که نسبت به قوانین و مقرراتی که در بسیاری از شرکت های دیگر مرتبط با آن وجود دارد بسیار متفاوت می باشد! هنگامی که شما قوانین و مقررات آیتونز را می پذیرید در حقیقت شما قبول می کنید که از آن برای تولید کردن یک سلاح هسته ای استفاده نخواهید کرد!

جمله اصلی این قوانین به این شکل است: " شما همچنین قبول می کنید که از این فرآورده ها برای تولید، طراحی و ساخت سلاح های اتمی، موشک های اتمی و یا سلاح های شیمیایی و بیولوژیکی استفاده نمی کنید!"

 

 

29. شرکت "نینتندو" که یک شرکت تولید کننده بازی های کامپیوتری است قبل از این که بازی کامپیوتری تولید کند کارت می فروخته است!

 

شرکت نینتندو که در سال 1889 تاسیس شد؛ در حقیقت قبل از این که کامپیوترها اصلا وجود داشته باشند نیز فعالیت داشته است! ولی اگر امروزه این شرکت بازی های کامپیوتری می فروشد، در آن زمان چه چیزی می فروخته است؟ حقیقت این است که این شرکت بین سال های 1889 تا 1956 یک شرکت تولید کننده کارت بوده است و کارت می فروخته است و هنوز هم این کار را در کشور ژاپن انجام می دهد!

 

30. فضانوردان سفینه آپولو نمی توانستند پول بیمه عمر خودشان را بدهند!

 

بیمه عمر ماموریت های فضایی هزینه های زیادی را برای فضانوردان داشته است به این دلیل که خطرات سفرهای فضایی در آن زمان خیلی زیاد بوده است. بنابراین فضانوردان سفینه آپولوی 11 نمی توانستند بیمه عمرشان را تامین کنند و مجبور می شدند تا بخش زیادی از دارایی خودشان را بفروشند!

 

31. برخی از افراد هنوز هم از اینترنت Dial-up  استفاده می کنند!

 

با این که امروزه سرویس های اینترنتی وارد بازار شده است که نسبت به سرویس اینترنتی قدیمی Dial-up  بسیار بسیار سریعتر هستند؛ ولی آمارها نشان می دهد که هنوز بسیاری از افراد از این نوع سرویس استفاده می کنند! در حقیقت آمارها نشان داده است که تا سال 2017، هنوز 2.1 میلیون نفر از سرویس Dial-up  AOL استفاده می کنند! آمارها نشان می دهند که این مشتریان در مناطق روستایی زندگی می کنند که تامین کردن اینترنت های پرسرعت برایشان دشوار می باشد ولی هزینه سرویس Dial-up  خیلی کمتر است بنابراین از این سرویس استفاده می کنند.

 

32. علامت @  در سال 2004 رسما به حروف "مورس" اضافه شد!

 

در سال 2004، نشان @ برای اولین بار به عنوان یک کاراکتر جدید به قوانین "مورس" اضافه گردید! آن ها نام این کاراکتر را "کومات" گذاشتند و شامل سیگنال های A و C بدون هیچ فاصله ای میان این حروف می شود.

 

33. آدرس اولیه وب سایت Yahoo.com در حقیقت akebono.standford.edu بوده است!

 

وب سایت Yahoo یکی از معروف ترین وب سایت های دنیا است. این وب سایت در حقیقت یک موتور جستجوگر است که روزانه هزاران نفر مطالب مورد نظرشان را در ان جستجو می کنند. ولی نام این وب سایت از همان ابتدا "Yahoo" نبوده است. نام این وب سایت akebono.standford.edu بوده است و نام "Yahoo" در حقیقت از یک کتاب علمی-تخیلی گرفته شده است.

 

34. نود و هفت درصد از افرادی که از گوگل استفاده می کنند حداقل یک بار برای این که بدانند هجی کردن این کلمه چگونه است این کار را انجام داده اند!

 

گوگل را می توان بزرگترین موتور جستجوگر دنیا نامید. انسان ها برای مقاصد مختلفی از این موتور جستجوگر استفاده می کنند ولی تحقیقات نشان داده است که 97 درصد از افرادی که کلمه یا عبارتی را در گوگل جستجو می کنند حداقل یک بار برای این که بدانند هجی کردن  کلمه ای چگونه است آن را جستجو کرده اند!

 

35. اولین کلمه ای که در تاریخ بوسیله اصلاح خودکار لغت اصلاح شد کلمه teh بود که به صورت the  اصلاح شد!

 

موضوع "اصلاح لغت خودکار" در گذشته ای نه چندان دور بوجود آمد و از همان زمان دارای اهمیت بود. اولین کلمه ای که به این شیوه اصلاح شد کلمه "Teh" بود که برای اصلاح آن شما می بایستی دکمه فلش سمت چپ+ دکمه F3 را فشار می دادید و کلمه به صورت the اصلاح می شد!

 

36. در سال 1993 یکی از نسخه های اولیه بازی نینتندو به فضا فرستاده شد!

 

در سال 1993، در یکی از ماموریت های فضایی به نام ماموریت TM-17 که قرار بود در کشور روسیه انجام شود یک دستگاه بازی کامپیوتری که متعلق به شرکت نینتندو بود به همراه فضانوردان روسی به فضا فرستاده شد. گفته می شود که این سفینه 3000 بار به دور زمین چرخید و بعدها آن بازی کامپیوتری را به قیمت 1220 دلار به فروش رساندند!

 

37. دیسک های برخی از بازی های کامپیوتری را به گونه ای طراحی می کردند که بوی فضای بازی را بدهد!

 

در سال 1999 بازی کامپیوتری Gran Turismo در حالی به بازار ارایه شد که حاوی دو دیسک بود و برای این که این بازی جذاب تر شود شرکت سازنده آن دیسک ها را به گونه ای طراحی کرده بود که بوی پلاستیک سوخته بدهد (تا افرادی که این دیسک را می خرند احساس کنند که این دیسک با بازی اصلی مرتبط است!) همچنین هنگامی که بازی FIFA2001 برای اولین بار در سال 2000 تولید شد؛ از همان تکنولوژی استفاده شد تا این دیسک ها بوی استادیوم فوتبال را بدهند!

 

38. طراحان "اندروید" آن را مردانه طراحی کردند!

 

افرادی که اندروید را طراحی کردند در حقیقت آن را به صورت رباتی با ظاهر مردانه ترسیم کردند. بنابراین کلمه "اندروید" به رباتی با ظاهری مردانه اشاره داشد. نسخه مونث این کلمه کلمه "جینوید" (Gynoid) است!

 

39. ماهانه میلیاردها جستجو در گوگل انجام می شود!

 

هر ماه بیشتر از 35 میلیون جستجو در اینترنت انجام می شود. در ماه می سال 2019 سه کلمه ای که از همه کلمات دیگر بیشتر مورد جستجو قرار گرفتند کلمات "فیسبوک" با 233 میلیون بار جستجو، کلمه "یوتوب" با 194 میلیون بار جستجو و کلمه "آمازون" با 103 میلیون جستجو بودند!

 

40. در صورتی که احساس می کنید گوشی موبایلتان در حال لرزیدن است در صورتی که چنین نیست؛ شما به سندرومی به نام "سندرم لرزش شبح" مبتلا هستید!

 

محققان به تازگی سندرم جدیدی را کشف کرده اند که نام آن را "سندرم لرزش شبح" گذاشته اند. این سندروم در افرادی رخ می دهد که بیش از حد به گوشی موبایلشان می پردازند و وقت زیادی را صرف پرداختن به گوشی موبایلشان می کنند. افرادی که به این سندروم مبتلا هستند فکر می کنند گوشیشان در حال لرزش است در صورتی که واقعا این گونه نیست!

 

41. در صورتی که هنگام استفاده از کامپیوترهای اپل سیگار بکشید، مجوز شما برای کار با این کامپیوترها باطل می شود!

 

شرکت "اپل" رویکردهای زیادی را برای مبارزه کردن با افراد سیگاری اتخاذ کرده است. این شرکت همیشه سعی می کند تا بر روی فعالیت هایی که در زمینه مبارزه کردن با سیگار و به طور کلی دخانیات انجام می شوند سرمایه گذاری کند. یکی از سیاست هایی که این شرکت برای مبارزه با سیگار اعمال کرده است این است که وقتی هنگام استفاده از کامپیوترهای اپل سیگار بکشید؛ مجوز شما برای استفاده از این کامپیوترها باطل می شود!

 

42. تکنولوژی جدید بر روی نامگذاری نوزادان تازه به دنیا آمده نیز اثر می گذارد!

 

در سال 2012 حداقل 6 دختر "اپل" نام گرفتند، 49 پسر "مک" نام گرفتند و 17 دختر "سیری"!

البته تعداد کودکانی که در کشور آمریکا نامشان "الکسا" بود از 6050 نفر در سال 2015 (سالی که الکسای آمازون در دسترس قرار گرفت) به 3053 نفر در سال 2018 کاهش پیدا کرد.

الکسا سی و دومین نام معروف دخترهایی بود که در سال 2015 به دنیا آمده اند ولی در سال 2018 به رتبه نودهم سقوط کرد.

 

43. برای افراد کور نیز گوشی های مخصوصی طراحی شده است!

 

امروزه با استفاده از تکنولوژی های جدید گوشی های مخصوصی طراحی شده است که افراد کور می توانند از آن ها استفاده کنند. این گوشی ها دارای اهرم ها و برجستگی هایی هستند که افراد کور می توانند با استفاده از لمس کردن از آن استفاده کنند.

 

44. اولین توییت شرکت گوگل برای یک انسان نرمال کمی گیج کننده است!

 

اولین باری که شرکت گوگل شروع به توییت کردن کرد توییت آن برای یک انسان نرمالی کمی گیج کننده به نظر می رسید. این توییت به این شکل بود:

“I’m 01100110 01100101 01100101 01101100 01101001 01101110 01100111 00100000 01101100 01110101 01100011 01101011 01111001 00001010”

ترجمه این توییت که به زبان باینری (صفر و یکی) نوشته شده است به این شکل می باشد: "من احساس خوشبختی می کنم!"

 

45. اولین تماس تلفنی با استفاده از موبایل در شهر نیویورک برقرار شد!

 

در سال 1973 در شهر نیویورک برای اولین بار اولین تماس تلفنی برقرار شد. این تماس بوسیله "مارتین کوپر" و یکی از کارمندان شرکت موتورلا برقرار شد. در آن زمان این یکی از بهترین و جذاب ترین اتفاقاتی بود که می توانست در دنیای تکنولوژی بیفتد.

 

46. اولین اس ام اس در سال 1992 فرستاده شد!

 

با این که اولین تماس موبایل در سال 1973 برقرار شد ولی اولین اس ام اس (متنی که بوسیله موبایل ارسال می شود) در ماه دسامبر سال 1992 فرستاده شد. در این پیام، یک متخصص نرم افزار به نام "سما گروپ" از یک کامپیوتر استفاده کرد تا به یکی از کارمندانش که از یکی از موبایل های اوربیتال 901 استفاده می کرد پیام "کریسمس مبارک" را بفرستد.

امروزه وضعیت فرستادن پیام ها به شکلی است که روزانه 6 میلیارد پیام رد و بدل می شود!

 

47. هر ماه بالغ بر 6000 ویروس جدید کامپیوتری ساخته و آزاد می شوند!

 

ویروس های کامپیوتری می توانند برای کامپیوترها و اطلاعات خصوصی کاربران بسیار خطرناک باشند. در سال 1990 تنها 50 ویروس کامپیوتری که ممکن بود برای کامپیوترها خطرناک باشد شناسایی شده بود ولی امروزه 90 درصد از ایمیل ها شامل گونه هایی از ویروس های کامپیوتری هستند که بسیاری از کاربران از آن ها خبر ندارند!

 

48. تعداد لایک های فیسبوک از تعداد کل تصاویری که در آن وجود دارد بیشتر است!

 

فیسبوک یکی از معروف ترین شبکه های اجتماعی است و روزانه بیش از 300 میلیون تصویر در آن آپلود می شوند. جالب است بدانید که تعداد لایک های فیسبوک از تعداد تصاویر آن بیشتر است (حدودا روزانه حداقل 800 میلیون لایک توسط پست های فیسبوک دریافت می شود!)

 

49. طراحان اولیه گوشی های آیفون درنظر داشتند تا این گوشی ها را شبیه به یک "سیب" طراحی کنند!

 

گوشی های آیفون یکی از پرکاربردترین انواع گوشی هایی هستند که امروزه در دسترس کاربران قرار دارند. این گوشی های هوشمند در گذشته طراحی متفاوتی داشتند. طراحان اولیه شرکت آیفون در ابتدا سعی می کردند تا شکل ظاهری این گوشی ها را شبیه به سیب طراحی کنند ولی به دلایل مختلف از جمله راحتی کاربرانی که از آن ها استفاده می کنند از این تصمیمشان منصرف شدند.

 

 

 

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

[ دو شنبه 6 بهمن 1399 ] [ 12:7 ] [ شکوهی ]

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
آرشیو مطالب
امکانات وب
ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت: