39 دانستنی جالب در رابطه با خشم (بخش دوم)نويسندگان
جدیدترین مطالب
لینک های روزانه

21. سفیدپوستان در کشور آمریکا خشمگین ترین گروه در این کشور هستند!

 

بر اساس آمار و ارقام ها افراد سفیدپوست در کشور آمریکا خشمگین ترین افراد در این کشور می باشند!

 

22. تحقیقات نشان داده است که یکی از مهم ترین دلایل عصبانی و خشمگین  شدن در میان گروه عصبانی و خشمگین کشور آمریکا، موضوع تغییرات اقلیمی می باشد!

 

آمارها و تحقیقات نشان داده است که یکی از مهم ترین عواملی که باعث ایجاد عصبانیت و خشم در میان گروهی از مردم آمریکا که در دسته بندی "خشمگین" دسته بندی می شوند شده است موضوع تغییرات اقلیمی و آب و هوایی و گرم شدن کره زمین می باشد. آمارها نشان می دهند که روز به روز بر تعداد آمریکایی هایی که از این موضوع خشمگین هستند اضافه می شود.

 

23. شکست خوردن در بازی های کامپیوتری می تواند پارامتر تاثیرگذاری در ایجاد احساس خشم در میان بازیکنان باشد و محتوای خشن این بازی ها ارتباطی با خشمگین شدن آن ها ندارد!

 

در گذشته باور بر این بود که بازی های کامپیوتری باعث ایجاد خشم در میان افراد می شود به این دلیل که محتوای آن ها خشن است. امروزه ثابت شده است که این که افرادی که این بازی ها را انجام می دهند خشمگین می شوند کاملا درست است ولی این خشم ایجاد شده به دلیل محتوای خشن این بازی های کامپیوتری نیست بلکه بیشتر به دلیل شکست خوردن و باختن در این بازی ها می شود و ارتباطی با محتوای آن ها ندارد.

 

24. بسیاری از افراد در بازی های آنلاین به دلیل خشمگین شدن ناشی از شکست در مراحل اولیه بازی را ترک می کنند!

 

در بازی های کامپیوتری که به صورت آنلاین انجام می شوند تعداد زیادی از شرکت کنندگان بازی را در همان مراحل ابتدایی ترک می کنند به این دلیل که در این مراحل شکست می خورند و به جای این که بازی را ادامه دهند آن را ترک می کنند. تحقیقات نشان داده است که مهم ترین دلیل این که این افراد بازی ها را ترک می کنند این است که بعد از شکست خوردن در مراحل اولیه "خشمگین" می شوند.

 

25. بهترین راه رهایی از خشم، ورزش کردن است!

 

یکی از مهم ترین روش هایی که شما می توانید با این روش بر خشم خودتان غلبه کنید و احساس عصبانیت را در خودتان کاهش دهید این است که ورزش کنید. سازمان بهداشت ملی کشور انگلستان اعلام کرده است که ورزش کردن به صورت روزانه یکی از بهترین روش هایی است که می تواند به افراد کمک کند تا از شر خشم و احساس عصبانیت رهایی پیدا کنند و بتوانند این احساس را در خودشان کنترل کنند.

 

26. یکی از بهترین ورزش هایی که می تواند به انسان ها کمک کند تا خشم خودشان را تا حد بسیار زیادی تحت کنترل درآورند، ورزش شنا می باشد!

 

با این که یکی از بهترین روش ها برای کاهش دادن احساس خشم در افراد این است که به ورزشگاه بروند ولی تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که افرادی که می خواهند ورزش کنند تا میزان خشمشان کمتر شود باید در انتخاب نوع این ورزش دقت کنند. برخی از انواع ورزش ها هستند که نه تنها تاثیر مثبتی بر روی کاهش میزان خشم افراد ندارند، بلکه حتی ممکن است میزان خشم آن ها را بیشتر هم بکنند! بنابراین خیلی مهم است ورزش هایی را انتخاب کنید که بهترین تاثیر را بر روی پایین آوردن میزان احساس خشم در شما دارند. برای این که میزان احساس خشم را در خودتان کاهش دهید بهترین کار این است که تمرینات ایروبیک و هوازی با شدت متوسط را انجام دهید. یکی از بهترین تمرینات برای انجام این کار شنا است.

 

27. یکی از انواع ورزش هایی که می تواند احساس خشم را در شما بالا ببرد، تمرینات بدنسازی می باشد!

 

تحقیقات نشان می دهد که وقتی تمرینات بدنسازی انجام می دهید احتمال این که میزان احساس خشم به طور قابل توجهی در شما بالا رود خیلی بیشتر می شود.

 

28. خشم دارای سه المان اساسی بصری، فیزیکی و رفتاری است!

 

دانشمندان بر این باورند که احساسات مختلف انسانی هرکدام دارای المان های مختلفی هستند که این احساسات را تشکیل می دهند. خشم نیز به عنوان یکی از احساسات انسانی دارای سه المان مختلف است که تشکیل دهنده آن هستند. این سه المان به قرار زیرند:

المان بصری: المان بصری به دیدگاهی که شما نسبت به خشمتان دارید برمی گردد. این المان در حقیقت چگونگی نگاهی است که شما به احساس عصبانیتتان دارید و شیوه ای است که آن را می بینید.

المان فیزیکی: این المان در حقیقت تغییراتی است که هنگامی که خشمگین می شوید در شما اتفاق می افتد.

المان رفتاری: این المان مربوط به چگونگی ابراز کردن خشم توسط شما می شود. این المان در میان افراد مختلف متفاوت می باشد و ممکن است برخی از افراد به شیوه ای کاملا متفاوت از دیگران خشم خودشان را ابزار کنند و به هنگام خشمگین شدن رفتاری کاملا متفاوت با دیگران از خودشان بروز دهند.

 

29. هرچقدر که اعمال خشونت بار انجام شوید احتمال این که در آینده نیز خشمگین تر شوید بیشتر می شود!

 

دانشمندان بر این باورند که هرچقدر که شما کارهای خشونت بار انجام شوید احتمال این که در آینده نیز این کارها را تکرار کنید بیشتر می شود. در حقیقت تحقیقات دانشمندان ثابت کرده است وقتی که شما یک رفتار خشونت بار انجام می دهید و یا این که کاری می کنید که به دلیل عصبانیت بوده است تغییراتی در بدنتان ایجاد می شود که باعث می شود بدنتان در آینده آمادگی بیشتری را برای انجام این کارها داشته باشد! مطالعه ای که در این باره بر روی موش ها انجام شد نشان داد که موش هایی که در جنگ های با موش های دیگر پیروز می شوند احتمال این که دوباره رفتار خشمگینانه بیشتری از خودشان نشان دهند بیشتر است!

 

30. در کشور ایالات متحده آمریکا ایالت فلوریدا از همه ایالت ها خشمگین تر است!

 

تحقیقاتی که برای پیدا کردن خشمگین ترین مناطق آمریکا انجام گرفته است نشان داده است که ایالت فلوریدا از تمام ایالت های آمریکا خشمگین تر می باشد. البته آب و هوای این ایالت نسبت به بساری از ایالت های دیگر آمریکا بهتر است و هوای نسبتا گرمی دارد و حتی نسبت به بسیاری از ایالت های دیگر آمریکا تعداد پارک های بیشتری دارد ولی با تمام این احوال 5 شهر از 12 شهر که به عنوان خشمگین ترین شهرهای آمریکا معرفی شده اند در این ایالت واقعند و همچنین این ایالت به عنوان خشمگین ترین ایالت آمریکا معرفی شده است. 

 

31. خشمگین ترین شهر ایالات متحده آمریکا شهر "اورلاندو" معرفی شده است!

 

یکی از خطرناک ترین شیوه های اعمال رفتار خشمگینانه در کشور آمریکا تیراندازی کردن دانش آموزان نوجوان در مدرسه است که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از دانش آموزان و معلمان و در برخی از موارد خود آن ها می شود. شهر "اورلاندو" در آمریکا یکی از شهرهایی است که سالانه تعداد این گونه اتفاقات در آن از بقیه شهرها بالاتر است. در حقیقت این شهر را به عنوان "خشمگین ترین شهر ایالات متحده آمریکا" معرفی کرده اند.

 

32. تحقیقات نشان می دهد افراد خشمگین (به خصوص مردان) ممکن است دچار اختلال خواب می شوند!

 

خشمگین بودن در افرد ممکن است باعث شود که خواب خوبی نداشته باشند. تحقیقات دانشمندان نشان داده است که موضوع بی خوابی که به دلیل خشمگین بودن ایجاد می شود در مردان از زنان خیلی بیشتر است. به عبارت دیگر احتمال این که مردان به دلیل خشمگین بودند نتوانند بخوابند از این که زنان به دلیل داشتن خشم نتوانند بخوابند خیلی بیشتر است. همچنین تحقیقات نشان داده است که احتمال این که مردانی که دچار خشم شدید شده اند نیمه های شب از خواب بیدار شوند نسبت به زنان خیلی بیشتر است. نکته جالب دیگر این است که تحقیقات نشان می دهد که به طور کلی افرادی (چه مردان و چه زنان) که دچار کم خوابی می شوند احتمال این که خشمگین شوند خیلی بیشتر از افرادی است که خواب کافی داشته اند! بنابراین در صورتی که شما فردی خشمگین باشید احتمال این که به دلیل این خشم نتوانید خواب کافی داشته باشید بیشتر می شود و وقتی نتوانید خواب کافی داشته باشید بر طبق قانون افرادی که خواب کافی ندارند از آن چیزی که هستید خشمگین تر می شوید و وقتی خشمگین تر می شوید خوابتان سخت تر می شود و این دور باطل ادامه پیدا می کند. بنابراین بهتر است برای این که این زنجیره را قطع کنید به فکر روشی باشید که بتوانید با استفاده از این روش خشمتان را از بین ببرید.

 

33. برخی از تحقیقات نشان می دهند که مصرف ویتامین "پلاسما اینترنیکین-6" می تواند در کمک کردن به افراد برای کنترل احساسات خشم و عصبانیتشان مفید باشد!

 

برخی از مطالعات نشان می دهند که یکی از ویتامین هایی که مصرف کردن آن به افراد خشمگین کمک می کند تا احساس خشم خودشان را کنترل کنند ویتامین "پلاسما اینترنیکین-6" می باشد. تحقیقات نشان داده است که مصرف کردن این ویتامین می تواند تا حد زیادی به افراد کمک کند تا احساس خشمشان را کنترل کنند. البته مصرف این ویتامین ممکن است در برخی از موارد منجر به بروز بیماری های قلبی و تنفس شود. همچنین تمام تحقیقات نتیجه های مثبت استفاده از این نوع ویتامین را بر روی افرادی که دچار خشم هستند تایید نمی کنند و حتی برخی از مطالعات ثابت کرده است که هیچ تغییری در میزان کنترل احساسات خشم مردان خشن و عصبانی که این ویتامین را مصرف کرده اند بوجود نیامده است.

 

34. تحقیقات نشان می دهند که احتمالا اثرات منفی خشم و عصبانیت بر روی زنان بیشتر از مردان است!

 

دانشمندان بر این باورند که احتمالا اثرات منفی که خشم و عصبانیت بر روی قلب انسان ها دارد در زنان بیشتر از مردان است. مطالعه ای که در دانشگاه دوک انجام گرفت نشان داد که انجام کارهای استرس زای و انجام کارهایی که منجر می شود که افراد ناراحت و خشمگین شوند برای زنان اثرات منفی تری نسبت به مردان دارد. محققان این دانشگاه ثابت کرده اند که انجام این کارها باعث می شود که میزان جریان خون در قلب زنان نسبت به فشار خون در قلب مردان بیشتر تحت تاثیر قرار بگیرد. بنابراین می توان این گونه نتیجه گرفت که تاثیرات منفی که خشم و عصبانیت و احساسات مربوط به آن بر روی زنان دارد نسبت به تاثیرات آن بر روی مردان بیشتر است.

 

35. مونتریال خشن ترین شهر کشور کانادا است!

 

در میان شهرهای کانادا شهر مونتریال شهری است که در آن از همه شهرها بیشتر اقدامات خشونت بار انجام می شود. این شهر را به عنوان خشن ترین شهر کانادا معرفی کرده اند.

 

36. خشم و عصبانیت تاثیرات منفی بسیار زیادی بر روی بدن انسان دارد!

 

خشمگین شدن و داشتن خشم و عصبانیت علاوه بر این که بر روی قلب انسان ها اثرات منفی دارد و همچنین دستگاه تنفسی آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد می تواند اثرات منفی بسیار زیاد دیگری نیز بر روی بدن آن ها داشته باشد. در صورتی که افراد نتوانند خشم خودشان را کنترل کنند ممکن است آسیب های جدی جسمی و روحی و روانی زیادی از قبیل بروز ضعف در سیستم ایمنی بدن و یا مشکلاتی از قبیل افسردگی برای آن ها ایجاد شود.

 

37. مدیریت کردن خشم یکی از مهم ترین کارهایی است که تمام افراد باید انجام دهند!

 

با توجه به مشکلات جدی که مدیریت نکردن خشم می تواند برای شما به وجود بیاورد و با توجه به این که کنترل نکردن آن ممکن است منجر به بروز مشکلات بسیار جدی شود؛ بنابراین کنترل کردن آن باید به عنوان یک ضرورت جدی برای تمام افراد مورد توجه قرار بگیرد. برنامه ها و تکنیک های مدیریت خشم و عصبانیت مانند روش های درمان بصری خشم و یا روش های برپایه علایق می توانند تا حد بسیار زیادی از میزان خشم افراد کاهش دهند.

 

38. خشم و عصبانیت کنترل شده و به اندازه در برخی از موارد می تواند مزیت های زیادی نیز برای ما داشته باشد!

 

خشمگین و عصبانی شدن می تواند علاوه بر این که برای ما ضررات زیادی دارد مزیت های زیادی نیز داشته باشد. به عنوان مثال تحقیقات نشان داده است که خشم می تواند به انسان ها کمک کند تا توانایی های ارتباطاتی خودشان را ارتقا دهند و یا می تواند باعث شود که روابط انسان ها پایدارتر شوند و حتی در صورتی که خشم افسارگسیخته نباشد و کنترل شده باشد می تواند به انسان ها کمک کند تا در جهت رسیدن به اهدافشان گام بردارند و به هدف هایشان برسند.

 

39. میزان خشم افرادی که همسرشان به آن ها خیانت می کند برابر با میزان خشم افرادی است که همسرشان در رابطه با آن ها کارهای خشونت بار انجام می دهد!

 

وقتی که در رابطه بین زن و شوهر یکی از طرفین به دیگری خیانت می کند، فردی که به او خیانت شده شدیدا خشمگین می شود و تحقیقات نشان داده است که میزان خشم افرادی که همسرانشان به آن ها خیانت کرده است برابر با میزان خشم افرادی است که همسرشان در ارتباط با آن ها اعمال خشونت بار انجام داده است!

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

[ چهار شنبه 8 بهمن 1399 ] [ 9:27 ] [ شکوهی ]

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
آرشیو مطالب
امکانات وب
ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت: