40 توصیه برای طراحی لوگو (بخش اول)نويسندگان
جدیدترین مطالب
لینک های روزانه

1. درک کنید که مفهوم لوگو دقیقا چیست چرا تجارتتان به آن احتیاج دارد!

 

اولین قدمی که شما باید در طراحی لوگو بردارید این است که درک کنید که لوگو دقیقا چیست و سپس سعی کنید تا بررسی کنید که چرا به آن احتیاج دارید! اگر خوب نگاه کنید می بینید که در اطراف ما لوگوهای فراوانی قرار گرفته اند ولی این که درباره تعریف لوگو و یا این که چرا به آن احتیاج دارید مطالبی را یاد بگیرید بحث دیگری است! بهترین تعریفی را که می توان برای تجارت هایی که می خواهند تازه کارشان را شروع کنند از "لوگو" ارایه داد به این صورت است:

لوگو وسیله ای است که شما با استفاه از آن می توانید با مشتریان ارتباط برقرار کنید. این وسیله حالت تصویری دارد و از آن جایی که "تصویر، پادشاه است!"؛ شما باید سعی کنید تا به بهترین شکل ممکن از طریق این تصویر با آن ها ارتباط بگیرید.

شما باید بدانید که لوگوی شما مانند پرچم تجارت شماست و نشانه کارآفرینی شما می باشد ولی مفهوم کلی تجارتتان و کاری که انجام می دهد را نمی تواند (و نباید!) به صورت تمام و کمال ارایه کند. لوگو با این که نسبت به فرآورده هایی که آن ها را ارایه می کند اهمیت کمتری دارد ولی چیزی که ارایه می کند مهم تر از چیزی است که شما فکرش را می کنید!

کاربرد اصلی و اولیه لوگو همان ارایه کردن است. شما از لوگو استفاده می کنید تا تجارت خودتان را به دیگران نشان دهید. بنابراین طراحی این لوگو ممکن است به این آسانی ها هم نباشد! چون شما می خواهید در یک "تصویر" تمام پیامتان را به افرادی که آن را می بینند در رابطه با تجارتتان برسانید!

 

2. برای خودتان یک پروسه طراحی لوگو مشخص کنید!

 

شما باید مشخص کنید که این لوگو را چگونه می توانید مشخص کنید. برای انجام دادن این کار هر تجارت و هر کارآفرینی نیاز به این دارد که یک پروسه خلاقانه داشته باشد و پروسه ای که برای یک تجارت مورد استفاده قرار می گیرد ممکن است برای تجارت دیگری منجر به نتیجه های مناسبی نشود!

مراحلی که شما برای طراحی کردن یک پروسه طراحی لوگو باید طی کنید به صورت زیر می باشد:

یک طراحی اولیه از طرحی که از لوگو در ذهنتان است انجام دهید

درباره چگونگی طراحی به شیوه عمیق تر و دقیق تری طراحی کنید

ایده های جدید خودتان را مورد آزمایش قرار دهید

طراحی را کامل تر کنید

طراحی را دوباره بازبینی کنید تا ایرادات آن برطرف شود

طراحی را کامل کنید!

 

3. اهداف پروژه خودتان را درک کنید!

 

هدف هایی که شما برای پروژه و کارآفرینی خودتان دارید تاثیرات مستقیمی بر روی شیوه طراحی لوگو دارند. در صورتی که شما می خواهید لوگوی خودتان را به گونه ای طراحی کنید که تاثیرگذاری زیادی داشته باشد باید سعی کنید تا در قدم اول کاری را که در این تجارت می خواهید انجام دهید برای خودتان تعریف کنید و سعی کنید تا بر این اساس کار را انجام دهید. در صورتی که هدفتان از ایجاد تجارت و کارهایی که قرار است انجام دهید را ندانید شانستان برای این که بتوانید یک طراحی لوگوی موفق داشته باشید خیلی پایین می آید. بنابراین باید سعی کنید تا جایی که می توانید در مشخص کردن اهداف تجارتتان دقیق باشید. شما باید "ارزش های تجاری" خودتان را به عنوان یکی از مهم ترین پارامترها مشخص کنید  وسعی کنید بررسی کنید که مخاطبینتان قرار است چه نوع مخاطبینی باشند و با مشخص کردن این پارامترها می توانید طراحی لوگو را کامل تر کنید.

 

4. سوال مناسب را از خودتان بپرسید!

 

شما قبل از این که کار طراحی لوگو را شروع کنید باید از خودتان سوالاتی مناسب در این زمینه بپرسید. این موضوع یکی از مهم ترین و کلیدی ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید به این دلیل که وقتی که سوال مناسب را از خودتان می پرسید می توانید درک بهتری از کاری که می خواهید انجام دهید پیدا کنید.

به عنوان مثال شما باید این سوالات را از خودتان بپرسید:

نام تجارتم را از کجا گرفته ام؟

آیا می توان گفت که یک داستان جالب و منحصر به فرد در نام تجارتم وجود دارد؟

آیا می توانم تجارت خودم را در 5 کلمه توصیف کنم؟ اگر چنین است؛ این 5 کلمه کدامند؟

پیام کلیدی که می خواهم به مخاطبین و مشتریانم برسانم چیست؟

و سوالاتی از این قبیل.

وقتی که به این سوالات پاسخ می دهید ذهنتان این آمادگی را پیدا می کند تا دایره احتمالات شیوه طراحی را تنگ تر کند. سپس وقت آن می رسد تا از خودتان سوال های جزیی تری بپرسید. به عنوان مثال:

از چه نوع رنگ هایی در طراحی لوگوهایم می خواهم استفاده کنم؟

و سوالاتی مشابه.

 

5. درباره برند شرکتتان تحقیق کنید و آن را درک کنید!

 

یکی دیگر از نکته های بسیار مهمی که افرادی که می خواهند برای خودشان یک لوگوی خوب طراحی کنند باید حتما درنظر داشته باشند این است که درباره برندشان تحقیق کنند. شما وقتی می توانید درباره برندتان تحقیق کنید خواهید توانست تا دیدگاه جدیدتر و جالب تری را نسبت به آن داشته باشید و بنابراین مسلما کارتان در طراحی کردن لوگو نیز بهتر و بیشتر پیش می رود.

تحقیق کردن در زمینه برند به شما این توانایی را می دهد که با ذهنی آگاه به طراحی لوگویتان بپردازید و بتوانید آن چه را که می خواهید طراحی کنید بدون این که نیاز داشته باشید که کسی به شما کمک کند! همچنین وقتی که شما درباره برندتان به خوبی تحقیق می کنید و تمام جوانب کار را بررسی می کنید اعتماد به نفس بیشتری نیز پیدا می کنید و این اعتماد به نفس هم به شما کمک می کند تا در طراحی برند موفق تر شوید. شما در این صورت دقیقا می دانید که شرکتتان چکار می کند و چرا؟ و پاسخ این دو سوال کلیدی است که باعث می شود بتوانید یکی از بهترین طراحی ها را برای برندتان ایجاد کنید!

 

6. درباره رقبای خودتان تحقیق کنید!

یکی دیگر از نکته های بسیار مهم که شما به عنوان فردی که قصد دارد تا برای خودش یک برند طراحی کند این است که درباره رقبای خودتان تحقیق کنید. شما باید مشخص کنید که رقبایتان برای طراحی کردن برند از چه تکنیک هایی استفاده می کنند و چه ارتباطی میان لوگوهایی که آن ها برای برندشان طراحی می کنند و مفهوم برندشان وجود دارد. در صورتی که شما بررسی جامعی را در این زمینه انجام دهید می توانید برای خودتان مشخص کنید که در کار طراحی کردن لوگوها نیاز به چه پارامترهایی است و باید چه کارهایی انجام داد تا یک طراحی کامل تر برای برند ایجاد کرد. تحقیق کردن در زمینه طراحی لوگویی که شرکت ها و تجارت های دیگر انجام می دهند همچنین به شما کمک می کند تا دیدگاه وسیع تری را نسبت به کار داشته باشید و همین دیدگاه می تواند به شما کمک کند تا به هنگام طراحی لوگو موفق تر عمل کنید.  از آن جایی که هدف شما این است که لوگویی طراحی کنید که مخاطبین زیادی را به سمت و سوی خودش جلب کند بنابراین باید سعی کنید تا لوگوهای دیگری را که در این کار موفق بوده اند مورد بررسی قرار دهید تا بفهمید که راز موفقیت آن ها چیست. تجارت های بسیار زیادی بوده اند که با بهره گیری از این اصل ساده توانسته اند به موفقیت های بسیار زیادی در زمینه طراحی لوگو دسترسی پیدا کنند.

 

7. درباره مخاطبینتان تحقیق کنید!

 

شما قبل از این که بتوانید یک کار طراحی انجام دهید باید درباره مخاطبینتان تحقیق کنید. مخاطبین شما هستند که به شما می گویند که آیا لوگویی که طراحی کرده اید خوب است یا خیر. چرا که این مخاطبین هستند که قرار است انتخاب کنند که لوگوی شما را دوست خواهند داشت و آیا جلب تجارت شما با این لوگو می شوند یا خیر! بنابراین خیلی مهم است که درباره آن ها تحقیق کنید و تمام تلاشتان را بکنید تا علایقی که دارند را مورد بررسی قرار دهید. شما باید برای آن ها مشخص کنید که مخاطبین شما چه نوع طراحی را از شما قبول می کنند و ترجیح می دهند که شما چه نوع طراحی لوگویی داشته باشید. فراموش نکنید که در طراحی کردن لوگو نیز مانند دیگر مراحل تجارت، هدف شما مخاطبین هستند و بنابراین شما باید به آن ها توجه کنید چون در نهایت آن ها قرار است از خدمات و یا فرآورده های شما استفاده کنند.

 

8. مشخص کنید که طراحی شما چه زمانی و در کجا قرار است مورد استفاده قرار بگیرد!

 

از دیگر نکته های بسیار مهمی که افرادی که می خواهند برای تجارتشان لوگو طراحی کنند باید این نکته را درنظر داشته باشند و باید حتما آن را ورد توجه قرار دهند این است که به خوبی درک کنند که این تصویر را قرار است در چه مکانی و در چه زمانی مورد استفاده قرار دهند. شما باید دقیقا بدانید که لوگویی که قصد طراحی کردن آن را دارید چگونه مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال شرکت اپل را درنظر بگیرید، شما امروزه می توانید لوگوی اپل را که به صورت یک سیب قاچ خورده است در همه جا ببینید (حتی در ویترین مغازه هایی که در آن ها گوشی های هوشمند آیفون به فروش می رسد این لوگو دیده می شود). برای افرادی که می خواهند برای تجارتشان یک لوگو طراحی کنند لازم و ضروری است که بدانند قرار است این لوگو را در کجا و در چه زمانی بکار ببرند چون این کار به آن ها کمک می کند تا در طراحی کردن لوگوی مورد نظر هوشمندانه تر عمل کنند.

 

9. روندهای طراحی های لوگوهای معروف را درک کنید ولی سعی نکنید از آن ها تقلید کنید!

 

یکی دیگر از نکته های مهم و پرکاربرد در طراحی کردن لوگوها این است که روندهای اصلی طراحی لوگو را مورد بررسی قرار دهید ولی سعی نکنید که از آن ها تقلید کنید. توجه کردن به چگونگی طراحی کردن لوگوهای اصلی خیلی خوب است ولی تقلید کردن از آن ها ممکن است در کار شما مشکلاتی ایجاد کند. به عنوان مثال، فرض کنید شرکتی که در خطر تولید موبایل است طراحی لوگوی اپل را بررسی کند و سعی کند تا ویژگی های مثبت این طراحی را مورد بررسی قرار دهد و در کار خودش استفاده کند. تا این جای کار این موضوع هیچ ایرادی ندارد. ولی در صورتی که این شرکت پا را فراتر بگذارد و سعی کند تا از این طراحی تقلید کند ممکن است مشکلات جدی برای آن ایجاد شود. به عنوان مثال در صورتی که این شرکت بخواهد لوگوی خودش را دقیقا مانند لوگوی اپل طراحی کند و تنها تفاوت های خیلی کمی در آن ایجاد کند این کار باعث می شود که به شهرت شرکت لطمات جبران ناپذیری بخورد و در عین حال ممکن است از طرف شرکت اپل هم مورد پیگرد قانونی قرار بگیرد!

 

10. طراحی کردن مجدد لوگو را  نیز درنظر داشته باشید!

 

فراموش نکنید که وقتی که شما یک لوگو را برای شرکتتان طراحی می کنید این لوگو قرار است برای مدت طولانی به عنوان نماد شرکت شما در ذهن مخاطبین باقی بماند. ولی حقیقت این است که بعضی وقت ها ممکن است نیاز به طراحی کردن مجدد لوگویتان داشته باشید! بعضی وقت ها نیاز دارید که لوگویتان را بر اساس تغییر کردن شرایط شرکتتان تغییر دهید. به عنوان مثال، فرض کنید که شما شرکتی هستید که نرم افزار تولید می کنید و یک لوگوی مخصوصی برای خودتان دارید. اکنون فرض کنید که شرکتتان را بزرگتر کرده اید و در کنار تولیدات نرم افزاری به تولیدات سخت افزاری نیز روی آورده اید. در این صورت باید بر اساس تولیدات جدیدی که دارید لوگوی خودتان را تغییر دهید و شکل آن را به گونه ای طراحی کنید که نشان دهنده تولید قطعات سخت افزاری کامپیوتر هم باشد. بنابراین بازطراحی کردن لوگو نیز موضوع مهمی است که در بسیاری از موارد شما باید حتما به آن توجه داشته باشید و نباید اهمیت آن را نادیده بگیرید.

 

11. برای این که کار طراحی را بهتر یاد بگیرید از اینترنت استفاده کنید

 

اینترنت یکی از بهترین ابزارهایی است که شما می توانید از آن برای این که یاد بگیرید که چگونه کار طراحی را انجام دهید استفاده کنید. وقتی که از اینترنت استفاده می کنید می توانید با خیال راحت کار طراحی را آن طور که می خواهید انجام دهید چون در اینترنت راهنماهای بسیار زیادی هستند که شما می توانید از آن ها برای انجام دادن کارهایتان استفاده کنید. در صورتی که تصمیم بگیرید که از این راهنمایی ها استفاده کنید می توانید به راحتی و بدون هیچ مشکلی با صرف کردن زمان و هزینه بسیار کم آن ها را ببینید و خودتان تبدیل به یک طراح ماهر شوید. البته نباید فراموش کنید که انجام دادن این کار منوط بر این است که بدانید چگونه از اینترنت برای طراحی کردن لوگو استفاده می کنید. به عنوان مثال شما باید سعی کنید تا ترتیب خواندن و بررسی کردن این راهنماها را حتما رعایت کنید و راهنماها را طوری بخوانید که ترتیب مشخص داشته باشند. در غیر این صورت تنها چیزی که عایدتان می شود یک سردرگمی بسیار بیشتر از سردرگمی اولیه تان است و در این صورت احساس می کنید هیچ کاری به پیش نبرده اید!

 

12. در زمینه طراحی لوگو کتاب های خوب بخوانید!

 

علاوه بر این که اینترنت به عنوان بهترین منبع در زمینه طراحی لوگو می تواند به شما کمک کند تا طراحی بهتری داشته باشید، خواندن کتاب های خوب نیز می تواند به شما کمک کند تا کارتان را بهتر انجام دهید. البته همان طور که می دانید منابعی که در زمینه طراحی لوگو به صورت کتاب موجودند نسبت به منابعی که به صورت آنلاین وجود دارند بسیار محدودتر می باشند بنابراین شما برای این که بتوانید یک کتاب خوب در زمینه طراحی لوگو پیدا کنید نیاز دارید تا دایره انتخاب خودتان را محدود کنید و کتابی را انتخاب کنید که حقیقتا برایتان مفید است. یکی از مزیت هایی که استفاده کردن از کتاب در مقایسه با استفاده کردن از منابع موجود در اینترنت دارد این است که در کتاب شما می توانید به راحتی به شکل مشخصی حجم معینی از اطلاعات را درباره طراحی لوگو بدست بیاورید در صورتی که وقتی برای راهنمایی گرفتن درباره طراحی لوگو به اینترنت مراجعه می کنید ممکن است با حجم زیادی از اطلاعات درهم و برهم و اشفته مواجه شوید و همین موضوع می تواند باعث ایجاد سردرگمی در شما شود و ندانید که از کجا باید شروع کنید!

 

13. سعی کنید اطلاعاتتان در زمینه طراحی لوگو را همیشه به روز رسانی شده نگه دارید!

 

ممکن است پروسه طراحی لوگو توسط شما مدتی به طول بینجامد. این موضوع نباید باعث شود که اطلاعات شما قدیمی شود. به عنوان مثال فرض کنید شما برای این که تمام مراحل طراحی لوگو را به خوبی انجام دهید مجبور باشید که دو ماه وقت صرف کنید (این مراحل می توانند شامل تحقیق کردن در زمینه تجارتتان و یا بررسی کردن لوگوهای شرکت های دیگر و موارد دیگری باشند که انجام دادن آن ها کمی زمان بر است) در این صورت شما باید سعی کنید تا همزمان با این که این کارها را انجام می دهید اطلاعاتتان را هم به روز رسانی شده نگاه دارید. به روز رسانی کردن اطلاعات باید برای شما اهمیت زیادی داشته باشد به این دلیل که وقتی اطلاعات خودتان را به روز رسانی می کنید در معرض آخرین تغییرات قرار می گیرد و می توانید بر این اساس کار را انجام دهید. به عنوان مثال ممکن است شما در هفته اول از این دو ماه درباره روند طراحی لوگو مطالبی را خوانده باشید ولی در هفته پنجم از این دو ماه مطالب جدیدی که کار اضافه شده باشد و در این صورت اگر اطلاعات خودتان در این رابطه با به روز رسانی نکرده باشید با مشکلات جدی مواجه می شوید!

 

14. برای طراحی لوگو همیشه از یک قلم و کاغذ استفاده کنید!

 

از نکته هایی که شما برای طراحی لوگو باید حتما درنظر داشته باشید این است که باید از یک قلم و کاغذ در طراحی کردن لوگو استفاده کنید. تحقیقاتی که متخصصان در این زمینه انجام داده اند نشان داده است که آن دسته از طراحانی که برای طراحی کردن لوگوی اولیه شان به جای استفاده کردن از کامپیوتر از قلم و کاغذ استفاده می کنند نسبت به آن دسته از طراحانی که این کار را انجام نمی دهند میزان موفقیت بسیار بیشتری دارند. فراموش نکنید که شما در مرحله اول تنها قرار است طرح کلی از کار را رسم کنید و برای این ترسیم اصلا نیازی به کامپیوتر و یا نرم افزارهای گرافیکی ندارید. همچنین یکی از مهم ترین و بهترین مزیت های استفاده از این روش این است که شما به راحتی می تواند قلم و کاغذ را با خودتان به هر جایی ببرید و بر روی آن کار کنید. همچنین استفاده از قلم و کاغذ روشی است که بسیاری از طراحان موفق طراحی آن را توصیه کرده اند.

 

15. سعی کنید در مراحل اولیه انجام کار هر ایده ای را که به ذهنتان می آید امتحان کنید حتی از این ایده یک ایده بد باشد!

 

شما قرار است به عنوان یک طراح لوگو تمام ایده هایی را که به ذهنتان می آید امتحان کنید. حتی در صورتی که این ایده ها برای شما ایده های بدی باشند باز هم امتحان کردن آن ها ارزشش را دارد! هرگز نترسید از این که یک ایده به نظرتان غیرواقعی و یا مسخره و خنده دار بیاید. اگر ایده ای به ذهنتان آمد سعی کنید تا آن را در همان مراحل اولیه امتحان کنید و بررسی کنید که آیا شدنی است یا خیر! جالب است بدانید که بسیاری از طراحان لوگو و بسیاری از افرادی که توانسته اند با استفاده از طراحی لوگوی تجارتشان به موفقیت های بسیار زیادی برسند افرادی بودند که با جسارت تمام ایده هایی را که در ابتدا به نظرشان بد می آمده است امتحان کرده اند. حتی بسیاری از همین ایده های بد و مسخره برای طراحان منجر به تولید بهترین و باکیفیت ترین لوگوهای برندها شده اند!

 

16. سادگی را فراموش نکنید!

 

سادگی یکی از نکته های بسیار مهمی است که شما باید به هنگام طراحی کردن برندتان به آن توجه کید. فراموش نکنید که برندهایی که دارای طراحی های پیچیده تری هستند در مجموع نسبت به برندهایی که طراحی های ساده تری دارند شانس موفقیت کمتری دارند. تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته نشان داده است که آن دسته از برندهایی که دارای میزان سادگی کمتری هستند نسبت به آن دسته از برندهایی که طراحی های ساده ای دارند و در همین طراحی ها و اشکال ساده سعی کرده اند تا مفهوم کار را برسانند شانس بسیار بیشتری برای موفقیت دارند. همچنین افرادی که در این زمینه تخصص دارند توصیه می کنند که طراحی های لوگو را به گونه ای ساده انجام دهید تا احتمال موفقیتشان بیشتر باشد. همچنین در تحقیقات دیگری که در این زمینه انجام گرفته است نشان داده شده است که طراحی هایی که قالبی ساده تر دارند نسبت به طراحی های پیچیده تر از نظر دوام هم عملکرد بهتری دارند (این گونه طراحی ها دوام بالاتری دارند و مدت زمان بیشتری تجارت ها می توانند با لوگوهایی که دارای طراحی های ساده هستند کار کنند در صورتی که معمولا طراحی های لوگوی خیلی پیچیده خیلی زود قدیمی می شوند و تجارت ها مجبور هستند تا دوباره برای خودشان لوگوهای جدیدی طراحی کنند)

 

17. برای مشتریان طراحی کنید نه برای خودتان!

 

یکی دیگر از نکته های بسیار مهم در طراحی لوگو این است که شما باید به این فکر کنید که این تجارت برای مشتریان است بنابراین باید سعی کنید تا به جای این که برای شرکت خودتان لوگو را طراحی کنید سعی کنید تا برای مشتریان طراحی کنید. فراموش نکنید که این مشتریان هستند که شما می خواهید برای آن ها خدماتی ارایه کنید و یا فرآورده هایی تولید کنید بنابراین کسی که قرار است لوگوی شما را ببیند و بر این اساس تصمیم بگیرد که آیا می خواهد جلب تجارت شما شود یا خیر؛ در واقع همین مشتری می باشد. شما باید تمام تلاشتان را بکنید تا جایی که می توانید این لوگو را به سبکی طراحی کنید که مشتریانتان بپسندند. در غیر این صورت شانستان برای موفقیت ایین می اید به این دلیل که در این صورت شما نمی توانید انتظار داشته باشید که مشتریانی که شما برای طراحی کردن به آن ها توجهی نداشته اید از لوگوی شما استقبال کنند. فراموش نکنید که شما برای مشتریان فعالیت می کنید و باید لوگو را به عنوان ابزاری برای برقرار کردن ارتباط با آن ها ارایه کنید.

 

18. سه نکته "مفهوم"، "شکل" و "طراحی بصری" را در طراحی کردن لوگو درنظر داشته باشید!

 

شما به عنوان فردی که لوگو طراحی می کند باید به سه مفهوم مجزای توجه کردن به مفهوم کار، توجه کردن به شکل و توجه کردن به طراحی بصری توجه داشته باشید. این سه مفهوم مهم ترین و کلیدی ترین مفاهیمی هستند که شما برای طراحی کردن یک لوگوی مناسب باید آن ها را مورد توجه خودتان قرار دهید. فراموش نکنید که توجه کردن به یکی از این اصول می تواند منجر به شکست شما در کار شود. به عنوان مثال در صورتی که شما پارامتر شکل را به خوبی مورد توجه قرار دهید ولی اصلا توجهی به مفهوم کارتان نکنید شانستان برای موفقیت پایین می آید (به این دلیل که وقتی شما به مفهوم کار توجه نکنید حتی در صورتی که یک شکل ظاهری خیلی مناسب هم برای طراحی کردن لوگویتان درنظر بگیرید و بر اساس همین شکل لوگو را طراحی کنید ولی باز هم ممکن است این شکل آن طور که می خواهید ارتباطی با کاری که انجام می دهید نداشته باشد و بنابراین منجر به ایجاد شدن یک تناقض عمده در کارتان شود). بنابراین شما باید سعی کنید تا هر سه پارامتر بالا را به صورت همزمان مورد توجه قرار دهید و سعی کنید تا یک تعادل بسیار مناسبی را میان این سه پارامتر برقرار کنید.

 

19. لوگو را به گونه ای طراحی کنید که از رقبایتان موفق تر شوید!

 

موضوع توجه کردن به رقبا در کار طراحی لوگو موضوعی بسیار جدی است. شما برای این که بتوانید در طراحی لوگو موفق شوید باید حتما آن را به گونه ای طراحی کنید که از رقبایتان جلو بزنید! شما هر تجارتی را داشته باشید بدون تردید رقبایی هم دارید و کاری که باید بکنید این است که تمام تلاشتان را بکنید که از این رقبا جلو بزنید و از آن ها بهتر عمل کنید و استفاده کردن از لوگو برای این کار یکی از مهم ترین کارهایی است که شما می توانید در جهت جلوزدن از رقبایتان انجام دهید. بنابراین باید لوگویتان را به گونه ای طراحی کنید که منحصر به فرد باشد و حالتی داشته باشد که از لوگوهای مربوط به شرکت ها و تجارت هایی که به عنوان رقبای شما در این کار مطرح می شوند خیلی بهتر باشد.

 

20. سعی نکنید اولین کسی باشید که یک طراحی لوگو را انجام داده است؛ بلکه سعی کنید این طراحی را با کیفیت بالا انجام دهید!

 

با این که تقلید کردن کورکورانه از لوگوهایی که دیگران طراحی کرده اند ممکن است کار اشتباهی به نظر برسد ولی حقیقت این است که شما به عنوان یک تجارتی که می خواهد برای خودش یک لوگوی مناسب طراحی کند باید سعی کنید به ایده هایی که دیگران برای طراحی کردن لوگوها دارند نگاه کنید و سعی کنید تا جایی که می توانید از این ایده ها الهام بگیرید! البته نباید فراموش کنید که این الهام گرفتن  از ایده هایی که تجارت های دیگر برای طراحی لوگو از آن ها استفاده می کنند با تقلید کردن از این تجارت ها و به اصلاح "کپی کردن" کارهای آن ها تفاوت خیلی زیادی دارد! شما نباید الهام گرفتن از کار آن ها را شبیه به تقلید کردن بدانید! بنابراین در صورتی که ایده ای به نظرتان خوب آمد و سعی کردید تا در کارتان از آن الهام بگیرید اصلا نباید خودتان را سرزنش کنید برای این که از ایده آن ها تقلید کرده اید. فراموش نکنید که بسیاری از شرکت های بزرگ لوگوهایی داشتند که تا حد زیادی از لوگوهای شرکت های دیگر الهام گرفته شده بودند ولی این کار آن ها تقلید محسوب نمی شد چون کار لوگوهای دیگر را کپی نکرده بودند!نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

[ سه شنبه 14 بهمن 1399 ] [ 13:52 ] [ شکوهی ]

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
آرشیو مطالب
امکانات وب
ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت: