20 نکته طلایی برای طراحی لوگونويسندگان
جدیدترین مطالب
لینک های روزانه

1. قبل از هر چیز به هدفتان از طراحی لوگو فکر کنید!

 

قبل از این که طراحی لوگو را شروع کنید باید سعی کنید تا برای خودتان مشخص کنید که هدفتان از طراحی کردن لوگو چیست. این موضوع باید برای شما تبدیل به یک موضوع بسیار مهم و اساسی باشد چراکه وقتی به هدفتان از انجام دادن کار طراحی فکر می کنید در حقیقت به اهمیتی که طراحی کردن لوگو دارد نیز می رسید! شما به عنوان یک طراح لوگو باید بدانید که طراحی کردن لوگو می تواند برای شما بسیار بااهمیت باشد و شما برای این که بتوانید این کار را انجام دهید نیاز دارید تا انرژی و زمان زیادی را صرف انجام این کار بکنید. لوگو یکی از مهم ترین و کلیدی ترین ارکان یک تجارت است و در حقیقت نماد تجارت شماست و به افرادی که هیچ آشنایی با تجارت شما ندارند نشان می دهد که تجارت شما چه کار می کند. از این رو شما باید سعی کنید تا قبل از این که کار طراحی را شروع کنید هدفتان از انجام دادن کار را به خوبی مشخص کنید و اهمیتی را که طراحی کردن لوگو دارد برای خودتان روشن کنید تا بتوانید مراحل بعدی کار را راحت تر طی کنید.

 

2. از یک نقشه ذهنی استفاده کنید!

 

دومین نکته ای که شما باید به هنگام طراحی لوگو درنظر داشته باشید این است که باری خودتان یک طرح کلی ذهنی از کاری که می خواهید انجام دهید ایجاد کنید و سعی کنید تا مراحل بعدی کار را بر همین اساس به پیش ببرید. این خیلی مهم است که شما از همان ابتدا به درستی بدانید که قرار است چه کار کنید و در صورتی که ندانید که مراحل کاری که می خواهید انجام دهید به چه صورتی است نمی توانید آن طور که می خواهید طراحی تاثیرگذاری ارایه کنید. شما باید در درجه اول در ذهن خودتان یک طرح کلی از انجام کار داشه باشید و این طرح کلی باید به شیوه ای باشد که در تمام مراحل بعدی انجام کار نیز از این طرح استفاده کنید و تمام مراحل بعدی کار را هم بر اساس همین طرح انجام دهید. تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته است ثابت کرده اند که در صورتی که شما برای انجام دادن کار طراحی برای خودتان یک طرح کلی نداشته باشید نمی توانید کار را آن طور که می خواهید به انجام برسانید!

 

3. برای خودتان یک قلم و کاغذ آماده کنید!

 

یکی از مهم ترین و کلیدی ترین بخش های کار طراحی استفاده کردن از قلم و کاغذ برای طراحی می باشد. شما باید این جمله را همیشه درنظر داشته باشید که قلم و کاغذ بهترین دوستان یک طراح هستند! بنابراین در صورتی که شما می خواهید کار طراحی را به خوبی و آن طور که می خواهید انجام دهید باید حتما از این بهترین دوستانتان کمک بگیرید! در صورتی که شما طرح کلی از طراحی لوگو در ذهنتان داشته باشید ولی ندانید که چگونه باید این طرح را به صورت اولیه پیاده سازی کنید؛ به این معنی که شما طرح را در ذهنتان داشته باشید ولی بدون این که از یک قلم و کاغذ استفاده کرده و این طرح را بکشید تصمیم بگیرید تا وارد مراحل تخصصی تر کار طراحی شوید، شانستان برای موفقیت کم می شود چراکه برای این که هر طرح کلی را بکشید نیاز به داشتن یک طرح ساده ای دارید که بر روی قلم و کاغذ کشیده شده است و بنابراین شما باید سعی کنید تا قبل از هر کاری مراحل طراحی این طرح را درنظر داشته باشید.

 

4. یک طرح اولیه با استفاده از خطوط کلی از لوگو ایجاد کنید!

 

کار طراحی لوگو کار پیچیده ای است. شما برای این که بتوانید در این کار موفق شوید نیاز دارید تا مدت زیادی زمان بگذارید. از این رو برای این که بتوانید این کار را انجام دهید باید مرحله به مرحله پیش بروید. یکی از ابتدایی ترین مراحلی که شما باید به هنگام طراحی لوگو از آن عبور کنید مرحله ترسیم کردن نمای کلی کار است. شما باید سعی کنید تا این نمای کلی کار را به صورت خطوطی کلی طراحی کنید. انجام دادن این کار می تواند تا حدود زیادی کیفیت کاری شما را بالا ببرد و می تواند منجر به طراحی های بسیار باکیفیتی از لوگو شود. تحقیقات نشان داده است که اکثر لوگوهایی که در کارشان خیلی موفق بوده اند لوگوهایی بودند که در ابتدا طراحان آن ها این مرحله را پشت سر گذاشته اند. شما برای این که بتونید یک طراحی پیچیده ای را انجام دهید در ابتدا باید از یک طراحی ساده شروع کنید و باید مرحله به مرحله به پیش بروید تا به طراحی های پیچیده تر برسید و بنابراین ایجاد طرح اولیه برای لوگو می تواند برای شما یک ضرورت باشد!

 

5. برای طراحی کردن لوگو از فوتوشاپ استفاده نکنید!

 

یکی از اشتباهاتی که اکثر افرادی که می خواهند لوگو طراحی کنند انجام می دهند این است که فکر می کنند بهتر است برای طراحی کردن لوگو از نرم افزار فوتوشاپ استفاده کنند. این باور یک باور غلط می باشد به این دلیل که استفاده کردن از نرم افزار فوتوشاپ باعث می شود که شما برای این طراحی از پیکسل ها استفاده کنید و همین موضوع کار را دشوارتر می کند. شما باید سعی کنید تا به جای این که از این نرم افزار استفاده کنید از نرم افزارهای ساده تری که برای طراحی کردن لوگو وجود دارد کمک بگیرید و سعی کنید تا کار طراحی را با استفاده از این نرم افزار انجام دهید. لوگوهایی که شما طراحی می کنید لوگوهایی هستند که شما از آن ها در ابعاد و اندازه های مختلف استفاده خواهید کرد بنابراین برای این که چنین لوگوهای تطبیق پذیری تولید کنید که در تمام ابعاد مختلف کار می کنند باید از نرم افزارهایی استفاده کنید که در فرمت برداری طراحی کنند. از این رو نرم افزار فوتوشاپ برای این که برای طراحی از فرمت پیکسلی استفاده می کند نمی تواند همراه خوبی برای طراحی برای شما باشد!

 

6. قبل از طراحی خوب کاوش کنید!

 

تحقیق کردن درباره کاری که می خواهید انجام دهید یکی از ارکان اساسی طراحی لوگو می باشد. شما باید تمام تلاشتان را بکنید که تا جایی که می توانید تصاویر و اطلاعات تصویری را در ارتباط با لوگوی خودتان جمع آوری کنید و باید سعی کنید که تا جایی که می توانید ذهن خودتان را به کار بیندازید تا این اطلاعات تصویری را در کنار هم قرار دهید. شما باید سعی کنید که درباره کاری که می خواهید انجام دهید به خوبی تحقیق کنید و تحقیق کردن در این زمینه نیازمند این است که سعی کنید تا به تمام الگوهای مختلفی که در تصاویری که جمع آوری می کنید توجه کنید. شما باید بررسی کنید که رنگ هایی که در تصاویر مختلف بکار رفته اند به چه صورت هستند؛ متن هایی که مورد استفاده قرار می گیرند به چه شکلی هستند و همچنین نوع اشکال و خطوطی که در تصاویر استفاده می شوند به چه شکلی در کنار هم قرار گرفته اند تا تصاویری معنی دار را شکل دهند. توجه کردن به تمام این موارد به شما کمک می کند تا کار طراحی کردن لوگو را آن طور که می خواهید به انجام برسانید.

 

7. در ابتدا لوگوی خودتان را به صورت سیاه و سفید طراحی کنید!

 

لوگویی که شما طراحی می کنید بهتر است در ابتدا در حالت سیاه و سفید طراحی شود. علت این موضوع این است که نقشی که رنگ و رنگ آمیزی در طراحی کردن لوگو دارد از آن چیزی که شما فکرش را می کنید بسیار کم اهمیت تر است! بسیاری از طراحان هستند که فکر می کنند در صورتی که طرحی که برای لوگوی خودشان انتخاب کرده اند دارای نقایص زیادی باشد در صورتی که بتوانند از رنگ آمیزی های خوبی برای کارشان استفاده کنند می توانند با استفاده از این رنگ آمیزی ها کاری کنند که نقایص و ایراداتی که این طرحشان دارد را جبران کنند! این یک باور و تصور کاملا غلط است به این دلیل که اهمیتی که رنگ ها در طراحی های لوگو دارند بسیار کمتر از آن چیزی است که شما حتی فکرش را هم می کنید! در حقیقت به هیچ عنوان نمی توانید از رنگ ها استفاده کنید تا بتوانید ایراداتی را که طراحیتان دارد جبران کنید. البته ناگفته نماند که ممکن است عده ای از افرادی که لوگوی شما را نگاه می کنند مجذوب رنگ های این لوگو شوند ولی تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته نشان داده است که اکثر افراد در این دسته قرار نمی گیرند!

 

8. لوگوی خودتان را در زاویه های مختلف دوران دهید!

 

وقتی که لوگویتان را طراحی کردید یکی از بهترین شیوه ها برای این که بتوانید به ایرادات احتمالی که دارد پی ببرید این است که آن را در زاویه های مختلف دوران دهید. این کار می تواند به شما کمک کند که ایرداتی را که احتمالا در طراحی های این لوگو وجود دارد برای خودتان مشخص کنید. به عنوان مثال فرض کنید که برخی از خطوط این لوگو به گونه ای هستند که شما ایرادات بخشی از این لوگو را با در نگاه اول و در شرایط معمولی نمی بینید. اما در صورتی که این لوگو را با زاویه 90 درجه دوران دهید و دوباره به آن نگاه کنید می توانید همین ایرادات را به راحتی در این لوگو تشخیص دهید! حتی ممکن است در این زاویه نیز نتوانید برخی از ایرادات طراحی خودتان را ببینید و در صورتی که آن را به صورت 180 درجه دوران دهید و به صورت وارونه به آن نگاه کنید می توانید ایرادات آن را ببینید! بنابراین بهتر است که هر چند وقت یک بار لوگوی خودتان را دوران دهید تا بتوانید آن را از زوایای مختلف نگاه کنید!

 

9. در صورتی که احساس می کنید برای طراحی لوگو ایده کم آورده اید؛ خودتان را به ادامه کار مجبور نکنید و به خودتان استراحت دهید!

 

در صورتی که احساس می کنید که برای طراحی کردن لوگو دیگر ایده ای به ذهنتان نمی رسد باید سعی کنید که برای مدت کوتاهی کار طراحی کردن لوگو را کنار بگذارید و سعی کنید تا به خودتان استراحت دهید! هنگامی که برای مدت کوتاهی مغزتان را از هر فکری که در آن وجود دارد خالی می کنید می توانید توانایی های ذهنیتان برای بیشتر فکر کردن در این رابطه را بازیابید و بنابراین شانستان برای این که طراحی های بهتری انجام دهید بیشتر می شود. بنابراین در صورتی که به نقطه ای رسیدید که فکر می کنید اگر از این نقطه جلوتر بروید دیگر هیچ ایده جدیدی به ذهنتان نمی رسد بهترین کار این است که برای مدت کوتاهی از کار کردن دست بکشید و کارهایی انجام دهید که به ذهنتان این اجازه را می دهد که ریلکس تر شوید. به عنوان مثال می توانید به پیاده روی بروید و کارهایی مانند گوش دادن به موسیقی و کارهای دیگری از این قبیل انجام دهید تا آماده تر شوید و دوباره بعد از مدت کوتاهی به کار برگردید و مشاهده خواهید کرد که توانایی های ذهنی شما و آمادگیتان برای انجام دادن کار بیشتر شده است!

 

10. به موضوع تطبیق پذیری لوگو در اندازه های مختلف توجه کنید!

 

هنگامی که به طراحی لوگو فکر می کنید یکی از اولین نکته هایی که باید حتما آن را درنظر داشته باشید این است که این لوگو باید دارای شکل های مناسب و کاملا تطبیق پذیری باشد! یکی از مهم ترین خصوصیاتی که یک لوگو باید داشته باشد این است که شکل آن باید به گونه ای باشد که شما بتوانید از آن در تمام اندازه ها استفاده کنید! به عبارت دیگر در صورتی که لوگویی طراحی کنید که شکل آن به گونه ای باشد که تنها برای اندازه های بزرگ کاربرد داشته باشد و نتوان از آن در اندازه ها و ابعاد کوچکتر استفاده کرد؛ چنین طراحی لوگویی مسلما با شکست مواجه می شود به این دلیل که شما نیاز دارید تا از این لوگو در مکان های مختلفی استفاده کنید و در این مکان ها مجبور هستید تا اندازه های مختلفی برای این لوگو داشته باشید. بنابراین به موضوع تطبیق پذیری لوگو برای اندازه های مختلف توجه کنید!

 

11. لوگوی شما باید معنی دار باشد!

 

یکی دیگر از نکته هایی که شما باید حتما به هنگام طراحی کردن لوگو به آن توجه داشته باشید معنی دار بودن آن است. بسیاری از تجارت ها هستند که برای این که لوگویی که طراحی می کنند دارای جذابیت بیشتری شود سعی می کنند تا از اشکال عجیب و غریبی استفاده کنند که برای فردی که آن را نگاه می کند هیچ معنی ندارد! این دقیقا کاری است که باعث می شود طراحی لوگو با شکست مواجه شود! چراکه یکی از مهم ترین و کلیدی ترین نکته هایی که شما باید به هنگام طراحی کردن لوگو به آن توجه داشته باشید معنی دار بودن آن است. در صورتی که لوگویی که شما طراحی می کنید به اندازه کافی معنی دار نباشد و در صورتی که شما نتوانید اشکالی طراحی کنید که به اندازه کافی آن معنی هایی را که شما می خواهید به افرادی که قرار است این لوگوها را ببینند القا کنید کارتان با شکست مواجه می شود. تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته است نشان داده است که موضوع معنی دار بودن یکی از مهم ترین موضوعاتی است که افرادی که لوگوها را می بینند به آن اهمیت می دهند. در حقیقت آن ها دوست دارند تا لوگوهایی ببینند که به اندازه کافی معنی دار باشند!

 

12. طراحی لوگو را با برندینگ اشتباه نگیرید!

 

یکی از اشتباهات بزرگی که افرادی که می خواهند لوگو طراحی کنند انجام می دهند این است که فکر می کنند طراحی کردن لوگو در حقیقت همان برندینگ است! این موضوع یکی از مهم ترین ایراداتی است که منجر می شود که بسیاری از طراحان لوگو موفق نشوند لوگویی مناسب برای تجارتشان طراحی کنند. از این رو در صورتی که شما به عنوان یک طراح لوگو تفاوت میان این دو مفهوم مهم را ندانید کارتان با شکست مواجه می شود. در طراحی لوگو شما به هیچ عنوان قصد بازاریابی کردن و یا برندینگ را ندارید. شما در طراحی لوگو کافی است تا درک اجمالی را از تجارتتان و کاری که در این تجارت انجام می دهید به مخاطبین بدهید و لوگوی شما در حقیقت نمادی تصویری است که افرادی که هیچ شناختی نسبت به تجارت شما ندارند با نگاه کردن به این نماد تصویری باید درکی کلی و اجمالی از تجارت شما و کارهایی که انجام می دهید پیدا کنند و شما به هیچ عنوان نه می توانید و نه باید بخواهید که با استفاده از تصویر لوگو به بازاریابی بپردازید!

 

13. سادگی را فراموش نکنید!

 

یکی دیگر از نکته های مهمی که شما به عنوان یک طراح به هنگام طراحی کردن لوگو باید درنظر داشته باشید این است که سادگی را فراموش نکنید. شما باید سعی کنید که تا جایی که می توانید لوگویی طراحی کنید که در آن از المان های پیچیده استفاده نشده باشد. هرچقدر که شما بتوانید این لوگو را ساده تر طراحی کنید شانستان برای این که تعداد بیشتری از افراد آن را بپسندند بیشتر می شود. شما باید سعی کنید که تا جایی که می توانید از المان هایی در طراحی لوگو استفاده کنید که بسیار ساده باشند و همچنین باید پیکربندی کلی کار را بسیار ساده نگاه دارید. تحقیقاتی که در زمینه طراحی لوگو انجام گرفته اند نشان داده است که تجارت هایی که دارای لوگوهایی با طراحی های ساده هستند نسبت به تجارت های که طراحی هایی پیچیده برای لوگوهایشان انجام می دهند بسیار موفق تر عمل می کنند و همچنین تعداد افرادی که گرایش به طراحی های لوگوهای ساده دارند بسیار بیشتر از افرادی است که لوگوهای پیچیده و طراحی های پیچیده در لوگو را می پسندند.

 

14. به تنوع رنگ ها در طراحی لوگو توجه کنید!

 

با این که استفاده کردن از رنگ ها در طراحی لوگو به هیچ عنوان نمی تواند جای طراحی های اصلی و اشکال را بگیرد ولی با این وجود نباید تاثیری که رنگ ها بر روی کیفیت کار طراحی لوگو دارند را نادیده گرفت. شما به عنوان یک فرد طراح لوگو باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورتی که لوگویی طراحی کنید که در آن از رنگ های مناسبی استفاده شده است می توانید انتظار داشته باشید که کیفیت طراحیتان خیلی بالاتر برود. تحقیقات نشان داده است که لوگوهایی که در آن ها از رنگ ها به شیوه هنرمندانه ای استفاده شده است نسبت به لوگوهایی که در آن طراحان اصلا اهمیتی به استفاده از رنگ های مختلف نداده اند بسیار موفق تر عمل می کنند. وقتی که شما می خواهید یک لوگوی مناسب را طراحی کنید باید حتما به این نکته توجه کنید که رنگ هایی در آن بکار ببرید که مرتبط با کاری که می خواهید انجام دهید باشند و همچنین باید به تضاد رنگ ها و علاوه بر آن به هماهنگی که قرار است این رنگ ها با هم داشته باشند نیز اشاره کنید.

 

15. در نوشته های لوگو سعی کنید حتما فاصله میان حروف یکسان باشد!

 

از دیگر نکته های مهمی که شما به هنگام طراحی کردن لوگو باید به آن توجه داشته باشید این است که لوگو را باید به شیوه ای طراحی کنید که در آن فاصله بین حروفی که مربوط به نوشته های لوگو هستند با هم یکسان باشند. در نگاه اول این نکته ممکن است به نظر شما خیلی ابتدایی بیاید ولی حقیقت این است که در صورتی که شما به این نکته ابتدایی ولی مهم توجهی نکنید شانستان برای این که تعداد مخاطبین زیادی پیدا کنید کم می شود! تحقیقات نشان داده است که یکی از مهم ترین عواملی که می تواند منجر به طراحی بسیار زیبای یک لوگو شود همین رعایت کردن فاصله مناسب میان حروفی است که در نوشته های لوگو قرار دارند. از این رو باید به این نکته توجه کنید که حتما در تمام کلماتی که در لوگویتان مورد استفاده قرار می دهید فاصله میان حروف با هم یکسان باشد. همچنین در صورتی که در کنار حروف بزرگ از حروف کوچک نیز استفاده کنید می توانید انتظار داشته باشید که بر زیبایی لوگویتان افزوده شود چون آمارها نشان داده است که چنین لوگوهایی تعداد بیشتری مخاطب را به سمت خودشان جلب می کنند.

 

16. به انتخاب فونت ها توجه کنید!

 

از دیگر نکته های مهم در طراحی کردن لوگوها توجه کردن به نوع فونتی است که انتخاب می کنید. شما قرار است در این لوگو از چند حرف استفاده کنید که با استفاده از این چند حرف که با تصویری ترکیب می شوند توجه افرادی که قرار است برای اولین بار لوگوی شما را ببینند جلب کنید. از این رو برای این که بتوانید تاثیرگذاری بیشتری را در کار ایجاد کنید نیاز دارید که از فونت های مناسبی برای این کار استفاده کنید. پارامتر استفاده کردن از فونت های مناسب برای طراحی لوگو یکی از مهم ترین پارامترهایی است که می تواند بر روی کیفیت کار شما تاثیر زیادی داشته باشد. تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته ثابت کرده است که پارامتر نوع فونتی که شما برای لوگو انتخاب می کنید می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت کار طراحی شما داشته باشد (تاثیری که از آن چیزی که فکر می کنید خیلی بیشتر است!) بنابراین در صورتی که می خواهید یک لوگوی مناسب و خوب طراحی کنید باید حتما به این موضوع به عنوان یکی از مهم ترین موضوعاتی که می تواند سرنوشت طراحی لوگوی شما را تغییر دهد توجه کنید.

 

17. وقتی که طراحی لوگو را کامل کردید آن را در بخش جستجوی تصویری گوگل وارد کنید تا ببینید که آیا قبلا چنین طراحی وجود داشته است یا خیر!

 

بسیاری از ما انسان ها این اشتباه را می کنیم که تصویری که قبلا در جایی دیده ایم را در بخش هایی از ذهنمان ذخیره می کنید و سپس بدون این که به یاد بیاوریم که چنین تصویری را دیده ایم سعی می کنیم تا دوباره آن را خلق کنیم و بعد فکر می کنیم که خودمان این کار را انجام داده ایم! در صورتی که چنین اشتباهی را درمورد یک نقاشی و یا یک موضوع تفریحاتی انجام دهید هیچ اشکالی ندارد ولی وقتی که صحبت طراحی لوگو می شود در صورتی که چنین اشتباهی را انجام دهید ممکن است برای شما دردسرساز شود! بنابراین باید سعی کنید تا از چنین اشتباهی پیشگیری کنید. بهترین روش برای این که بفهمید که آیا لوگویی که طراحی کرده اید در گذشته وجود داشته است یا خیر این است که در بخش جستجوی تصاویر گوگل آن را مورد جستجو قرار دهید و بررسی کنید که آیا چنین لوگویی (و یا چیزی شبیه به آن) قبلا در اینترنت وجود داشته است یا خیر!

18. لوگوی خودتان را در پس زمینه های مختلف امتحان کنید!

 

از دیگر روش هایی که شما می توانید با استفاده از این روش اطمینان بیشتری حاصل کنید که لوگویی که طراحی کرده اید مناسب است این است که آن را در پس زمینه های مختلف قرار دهید و سپس سعی کنید تا کیفیت آن را امتحان کنید. این روش نیز یکی از روش های مهمی است که افرادی که لوگو طراحی می کنند از آن استفاده می کنند برای این که بتوانند تضمین بیشتری برای کارشان بدست آورند. شما باید سعی کنید که تا جایی که می توانید این لوگو را در پس زمینه های مختلف امتحان کنید تا ببینید که آیا به همان اندازه ای که فکرش را می کنید خوب به نظر می رسد یا خیر. دو تا از بهترین پس زمینه هایی که شما می توانید لوگوهایتان را در این پس زمینه ها امتحان کنید پس زمینه سیاه و پس زمینه سفید می باشند. شما با استفاده از این پس زمینه ها می توانید تشخیص دهید که ایرادات احتمالی لوگوی شما چگونه است و این پس زمینه ها می توانند آزمون های خوبی برای تعیین کردن وضعیت لوگوهای شما بشوند.

 

19. سعی کنید از لوگوهای تجارت های دیگر هم ایده بگیرید!

 

از دیگر شیوه هایی که می تواند به شما در طراحی کردن لوگوهای بهتر و باکیفیت تر کمک کند این است که از لوگوهایی که دیگران طراحی کرده اند ایده بگیرید. گرفتن ایده از این لوگوها می تواند به شما کمک کند تا لوگوهای خودتان را بهتر طراحی کنید. البته یک نکته بسیار مهم دیگری که شما باید حتما در این زمینه به آن توجه کنید این است که در صورتی که می خواهید به لوگوهایی که تجارت های دیگر طراحی کرده اند توجه کنید نباید از این لوگوها تقلید کنید. به عبارت دیگر تقلید کردن از لوگوهایی که دیگران طراحی کرده اند با این که از این لوگوها الهام بگیرید دو بحث کاملا متفاوت می باشند و شما برای این که بتوانید در کار طراحی لوگو موفق شوید نیاز دارید تا به جای این که سعی کنید دقیقا همان کاری را که آن ها در طراحی های لوگوی خودشان انجام داده اند انجام دهید باید سعی کنید تا بدون این که کارتان مشابه کار آن ها شود از ایده هایی که آن ها برای طراحی لوگوهایشان استفاده می کنند استفاده کنید و لوگو را به این شیوه طراحی کنید.

 

20. انتقادات را بپذیرید!

 

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که طراحان موفق لوگو باید داشته باشند این است که آن ها باید توانایی رویارویی با انتقاداتی را که از کارشان می شود داشته باشند. شما به عنوان یک طراح لوگو باید به این موضوع توجه کنید که هیچ کس کامل نیست و بنابراین در صورتی که شما یک لوگو را طراحی کردید و فرد و یا افرادی از آن انتقاد کردند نباید فراموش کنید که این انتقادات را باید بپذیرید و سعی کنید تا به آن ها اهمیت دهید و بر این اساس کار طراحی لوگو را بهتر کنید. برای این که بدانید دیگران چه نظرات و پیشنهاداتی ممکن است نسبت به لوگوهایی که شما طراحی کرده اید داشته باشند بهترین کار این است که وقتی طراحی اولیه لوگویتان کامل شد آن را به گروهی از دوستانتان نشان دهید و سپس از آن ها بخواهید تا درباره کیفیت کارتان نظر دهند. سپس به نظراتی که آن ها می دهند توجه کنید و دوباره لوگو را طراحی کنید و این بار در طراحی لوگو نظراتی که دوستانتان درباره لوگو داشته اند را نیز درنظر بگیرید. این کار می تواند به شما کمک کند تا در کار طراحی لوگو موفق تر شوید و اشکالات خودتان را برطرف نمایید.

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

[ سه شنبه 14 بهمن 1399 ] [ 14:46 ] [ شکوهی ]

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
آرشیو مطالب
امکانات وب
ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت: