معرفی چند رمان معروف جهان!نويسندگان
جدیدترین مطالب
لینک های روزانه

برادران کارامازوف

فئودور داستایفسکی

داستان کتاب ماجرای خانواده‌ای عجیب و شرح نحوهٔ ارتباطی است که بین فئودور کارامازوف، پیرمرد فاسدالاخلاق و متمول با سه پسرش به نام‌های میتیا، ایوان و آلیوشا و پسر نامشروعش به نام اسمردیاکوف وجود دارد. برادران کارامازوف رمانی فلسفی است که به طور عمیقی در حوزهٔ الهیات و وجود خدا، اختیار و اخلاقیات می‌پردازد. از زمان انتشار این رمان توسط بسیاری از اندیشمندان و دانشمندان همانند آلبرت اینشتین، زیگموند فروید، مارتین هایدگر، کورت ونگات، لودویگ ویتگنشتاین و پاپ بندیکت شانزدهم مورد تحسین قرار گرفته‌است.

 

مادام بواری

اثرگوستاو فلوبر

داستان با وارد شدن شارل بووآری به عنوان شاگرد تازه ای به یک دبیرستان شهرستانی آغاز می‌شود و سپس خواننده مسیر زندگی حقیر این پسربچه را دنبال می‌کند که به عنوان طبیب بهداری به کار می پردازد و با بیوه زنی که مادرش برای او می‌گیرد عروسی می‌کند. زن از او بزرگتر است،‌ او را هم دوست دارد، ولی در مورد او مستبدانه عمل می‌کند.

این کتاب‌ بی‌شک مشهورترین و مقبول‌ترین اثر فلوبر است. به گفته امیل زولا که از سران جنبش واقع گرایی و از نویسندگان بزرگ قرن نوزدهم ادبیات غرب است، همه کتابهایی که ما می نویسیم و به نظرمان واقعی می آیند، در مقایسه با اثر فلوبر کارهایی سطحی و احساساتی اند و به درد تماشاخانه می خورند. نظراتی از این قبیل در باره نقش و اهمیت فلوبر و دو اثر عمده او "مادام بووآری" و "تربیت احساسات" بسیار بیان شده و کم نیستند نویسندگان و منتقدانی که فلوبر را آغازگر رمان مدرن و این دو اثر را سنگ زیربنای شیوه داستانسرایی امروزی می دانند.

 

شازده کوچولو اثر

اثرآنتوان دو سنت اگزوپری

یکی از پرفروش ترین رمان های دنیا کتاب رمان شازده کوچولو است. این کتاب از معدود کتاب‌هایی است که هم در میان کودکان و هم بزرگسالان هوادارانی دارد و در نزد همه سنین محبوب است.

شازده کوچولو کتابی درباره خطرات رو به رشد پیری است، که اگزوپری به شیوه‌ای زیبا آن را بیان کرده است و به همین دلیل به 300 زبان و گویش ترجمه شده است؛ که یکی از بهترین آن‌ها ترجمه ریچارد هاوارد به انگلیسی است.

ریچارد هاوارد یکی از شاعران و مترجمان برجسته امریکایی است که در ترجمه این کتاب از زبان فرانسه به انگلیسی، به خوبی توانسته است زبان، سبک منحصر و از همه مهم‌تر آن حالت معنوی اثر را در این کتاب به نمایش بگذارد.

این ترجمه به طور کلی با جزییات و هنر اصلی اگزوپری مطابقت دارد و بر این اساس بازسازی شده است. این نسخه انگلیسی نیز توانسته است افراد را در هر سنی مجذوب خود بکند.

 

هری پاتر و سنگ جادو

اثر جی.کی. رولینگ

جی.کی. رولینگ بدون شک یکی از فعال‌ترین نویسندگان زمان ما است. او داستان‌هایی درباره ساحری و جادوگری در مورد یک مدرسه سحر و جادو نوشته و آن را تبدیل به یکی از پرفروش ترین رمان های جهان کرده است. فیلم‌هایی نیز بر اساس کتاب هری پاتر ساخته شده است که با استقبال بالایی رو‌به‌رو شده و بیش از 7/7 میلیارد دلار فروش داشته است.

در داستان هری پاتر و سنگ جادو، هری می‌فهمد که یک زندگی‌ عادی دارد؛ ولی نمی‌داند که تا چه اندازه مشهور است و به وسیله خاله و شوهر خاله‌اش، عمو ورنون، که از او می‌ترسند، می‌فهمد که پدر و مادرش جادوگر هستند.

هری به دنبال سرنخ‌هایی برای کشف یک سری از این حقایق است و در این میان با یک غول دوست‌داشتنی و مهربان آشنا می‌شود؛ که مقدمات وارد شدن او را به مدرسه جادوگری فراهم می‌کند و به این ترتیب او را داخل دنیای مرموزی می‌بیند که هرگز نمی‌دانسته آن‌ جا وجود دارد.

 

و سپس هیچ کس نبود

 اثر آگاتا کریستی

این رمان، یکی از معروف ترین داستان های اسرارآمیز جهان است؛ که توسط آگاتا کریستی ملقب به ملکه جنایت، نوشته شده و یک فیلم تلویزیونی نیز بر اساس این کتاب و با همین نام ساخته شده است.

شهرت آگاتا کریستی به 66 رمان و 14 داستان او در ژانر راز و رمز است. بیش از سی فیلم نیز بر اساس آن‌ها ساخته شده است.

 

ارباب حلقه ها

اثر جی.آر.آر. تالکین

یکی از پرفروش ترین رمان های جهان رمان فانتزی ارباب حلقه‌ ها است که پس از انتشار توانست محبوبیت بالایی را در میان مخاطبان به دست بیاورد و با اقتباس از آن فیلم‌ها، تئاتر، موسیقی، آثار هنری، بازی‌های ویدیویی و حتی بازی‌های تخته‌ای ساخته شده است.

در زمان باستان، حلقه‌های قدرت، به وسیله سئورون، ارباب تاریکی‌ها، ساخته شد و او یک حلقه را از قدرت خود پر کرد تا بدین وسیله بتواند بر دیگران حکومت کند. ولی طی اتفاقاتی این یک حلقه را از او گرفتند. او این حلقه را در سرزمین میانه یافت، اما دوباره آن را از دست داد و بعد از چند سال به دست هابیت بیلبو بگینز افتاد. سئورون با تلاش خود همه حلقه‌های بزرگ را جمع کرد، اما پیوسته در پی حلقه یگانه بود تا سلطه‌اش را به وسیله آن تکمیل کند؛ ولی  در آخر حلقه با افتادن در گودال نابود شد.

 

آلیس در سرزمین عجایب

اثر لوئیس کارول

داستان شگفت‌انگیز آلیس در سرزمین عجایب نوشته لوئیس کارول به عنوان یکی از بهترین رمان های جهان شناخته می‌شود. این کتاب در رده پرفروش ترین رمان های دنیا هم قرار دارد و یکی از بهترین نمونه‌ها برای ژانر ادبی خیال‌پردازانه است.

داستان از این قرار است که آلیس به همراه خرگوشی وارد دنیایی پر از شگفتی با موجوداتی عجیب و غریب می‌شود. او در آن‌ جا گربه‌ای را می‌بیند که می‌تواند غیب شود. آلیس همچنین با کلاه‌دوز دیوانه رو‌به‌رو می‌شود که با معما سخن می‌گوید و ملکه‌ای که باید سرش را قطع کند.

در این سرزمین هیچ قاعده و قانون مشخصی وجود ندارد. به طور مثال خوردن قارچ در آن‌ جا باعث می‌شود که انسان‌ها و جانوران کوچک یا بزرگ شوند.

فلامینگو با خار‌پشت کروکت بازی می‌کنند. در آن سرزمین برای دزدیدن تارت‌ها، باید کار‌های مختلفی انجام داد و بسیار کوشش کرد. در این میان، آلیس باید راه خانه‌اش را نیز پیدا بکند.

این داستان ابتدا برای سه دختر کوچک گفته شد و یکی از آن‌ سه دختر این داستان را یادداشت کرد و دو سال بعد با موفقیت منتشر شد. منطقی که کارول در داستان خود به کار برده، این رمان را به یکی از محبوب ترین رمان ها در میان کودکان و حتی بزرگسال تبدیل کرد.

 

کیمیاگر

 اثر پائولو کوئلیو

پائولو کوئیلو نویسنده سر‌شناس برزیلی است که کتاب کیمیاگر او جزو پرفروش ترین رمان های جهان است. کیمیاگر روایت‌کننده داستان یک پسر چوپان جوان به نام سانتیاگو است، که به دنبال یک گنج دنیوی می‌گردد؛ که همیشه آرزویش را داشت و در راه با شخصیت‌هایی برخورد می‌کند که او را در رسیدن به هدفش کمک می‌کنند.

این کتاب ترکیب جادو، عرفان و حکمت است و می‌تواند زندگی افراد مختلف را در طول نسل‌های مختلف تغییر بدهد و ما را به پیروی از آرزو‌هایمان تشویق کند

 

ماجرا‌های شرلوک هولمز

اثر سر آتور کانن دویل

ماجرا‌های شرلوک هولمز، اولین گلچین از داستان های شرلوک هولمز بود که در مجله استرند منتشر شد. بعد‌ها آن‌ها را گردآوری کرده و به شکل کتاب چاپ کردند. این داستان، به عنوان یک مجموعه دوازده‌گانه جنایی کلاسیک، الهام‌بخش بسیاری از فیلم‌هاست و همیشه مورد تحسین بسیاری از افراد به ویژه اهالی کتاب‌ بوده است.

در این کتاب، یکی از شخصیت‌های این داستان، دکتر واتسون است که به بررسی جنایاتی در مورد عدالت اجتماعی می‌پردازد.

 

صد سال تنهایی

اثر گابریل گارسیا مارکز

صد سال تنهایی نام رمانی از نویسنده معروف اسپانیایی، گابریل گارسیا مارکز است که علیه دولتی ناعادلانه می‌جنگد.

این داستان درباره سقوط و ظهور و تولد و مرگ شهر افسانه‌ای ماکوندو است؛ که با کمک گرفتن از تاریخ خانواده بوئندیا آن را شرح می‌دهد. این داستان لبریز حقیقت، شفقت و جادوی خاصی است که روح را تحت تاثیر قرار می‌دهد و این رمان را به یک شاهکار هنری تبدیل کرده است.

 

آن شرلی در گرین گیبلز

 اثر لوسی ماد مونتگومری

این کتاب یکی از کتاب های کلاسیک کودکان است؛ که داستان آن درباره یک دختر جوان یتیم از جامعه خیالی بولینگ‌ بروک است.

داستان از آن‌جایی شروع می‌شود که دختر وارد مزرعه خانم ماریلا کوتبرت و آقای متیو کوتبرت می‌شود. این خواهر و برادر تصمیم گرفته بودند که برای کمک در کار‌های مزرعه، از یتیم‌خانه پسری درخواست کنند. اما مسئولان یتیم خانه اشتباهی آنه را به جای یک پسر به مزرعه کوتبرت فرستادند. ابتدا ماریلا و متیو می‌خواهند او را دوباره به یتیم‌خانه بفرستند؛ اما بعد از گذشت چند روز تصمیم می‌گیرند او را نزد خود نگه دارند.

در طی داستان آنه را شخصیتی خلاق و با‌انرژی می‌بینیم که به سرعت دوستانی در مدرسه پیدا می‌کند و هم‌بازی آن‌ها می‌شود. ما در این داستان شاهد فراز و فرود‌هایی هستیم که داستان را گاهی طنزآلود و گاهی غم‌انگیز می‌کند.

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

[ دو شنبه 27 بهمن 1399 ] [ 13:1 ] [ شکوهی ]

درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید
آرشیو مطالب
امکانات وب
ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت: